Fitness Nedir ?

Fitness

Merhabalar , İstanbulFitness.com olarak ilk yazımızda fitness nedir , neyi ya da neleri kapsar , bunları tartışacağız.

Kelime Anlamı Olarak Fitness

Fitness kelime anlamı olarak zindelik , sağlık , form anlamına gelmektedir. Fitness günlük hayatımızda zihinsel ve fiziksel uygunluk için yapılan hareketlerin tümünü kapsar.

Günümüzde Fitness

Günümüzde fitness , vücut gelişme ( body building ) ile karıştırılmakta , özellikle gençler arasında ” Fitnesse gidiyorum . ” gibisinden söz edilen durumlar genellikle daha çok vücut geliştirmeye , vücut kas kütlesinin arttırılmasına yönelik çalışmalar olarak görülmektedir. Fitness ; içerisinde hacim arttırma , kardiyo , vücut esnetme gibi genel terimleri içermektedir.

Fitness Salonları

Fitness salonları özellikle son yıllarda oldukça revaçta , her ilde , her ilçede ve neredeyse artık her mahallede yer almakta. Ve son dönemlerde gerek dış mimarisi , gerek iç malzemeleri ve spor malzemeleri ile oldukça modern salonlar inşa edilmeye , açılmaya başladı . Durum böyle olunca daha sağlıklı egzersizler , daha güvenli bir spor ortamı oluşmaya başladı. Bu da sporculara yaramaya başladı .

Gelecekte ne gibi malzemeler çıkar , daha modern nasıl salonlar açılır bilinmez ama bilinen bir şey var ki ; daha sağlıklı bir gelecek yakın..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir