Protein Tozu ve Karnitin Yağ Yaktırır Mı?

Protein Tozu ve Karnitin Yağ Yaktırır Mı?

Vücut geliştirme çalışması yapan kişiler, Protein tozu ve Karnitin (carnitine) kullanarak bu sürece destek vermektedir.

Protein Tozu Nedir? Yağ Yaktırır Mı?

Fitness ile vücut geliştiren kişiler, beslenme programlarına Protein ile destek alarak daha sağlıklı bir biçimde kas yapmaktadır. Protein tozu kolay sindirilen, kas kütlelerini artıran, yağların erimesini sağlayan kaliteli bir proteindir. Sporcular ve vücut geliştiren kişiler bu ürünü yaygın biçimde kullanmaktadır. Fitness çalışmalarında mutlaka destek amaçlı kullanılması gerektiği tavsiye edilmektedir.

Carnitine (Karnitin) Nedir? Yağ Yaktırır Mı?

Karnitin bir amino asit türevidir. Kilo vermeye destek olur. Yağ asitlerini zayıflatarak enerjiye dönüştürür. Diğer yandan Karnitin’in beyini ve sinir sistemini güçlendirme özelliği de bulunmaktadır.

Yeteri kadar C vitamini alan bünye, L Carnitine üreterek daha yoğun bir biçimde yağ yakmaya destek olur. Et ve balık gibi (hayvansal gıdaları) yeteri kadar tüketemeyenler ve özellikle de veganlar için Carnitine önerilmektedir.

Bir kesim otorite, Karnitin’in yeterince yağ yakmadığını savunsa da bu iddia normal şartlarda hayvansal gıdaları tüketmeyen insanlar (vegan gibi) için geçerli olur. Çünkü carnitine mevcut durumda et ve hayvansal ürün tüketen kişilerde destek amaçlı yağ yakmayı hızlandıran bir maddedir. Carnitine normal şartlarda vücut geliştirme temposunda destek olup, belli ölçülerde kas yapmak için protein tüketen kişiler üzerinde yağ yakmayı hızlandıran özelliği bulunmaktadır.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir