Sağlıklı Ve Zayıflatan Gıdalar

Sağlıklı Ve Zayıflatan Gıdalar

 

Geçmişten geleceğe sağlıklı gıdalar her insanın gözdesi konumundadır. Sağlıklı ve üstüne üstük zayıflatan gıdalar ise hem kadınların hem de erkeklerin vazgeçilmezi oluyor. İşte sağlıklı gıdalar !

 

Greyfurtun Mucizesi

 

Greyfurt C vitamini deposu olması açısından oldukça sağlıklı bir besindir. Greyfurtun mucizesi ise yemeklerden önce yarım greyfurtun tüketilmesi metabolik açıdan zayıflamayı sağlamaktadır. Yağ yakımını hızlandıran bu gıda sağlıklı olması açısından da kış mevsiminde bol bol tüketilmelidir. Nitelikli beslenmenin en güzel sırrı olan greyfurtu sizler de yiyebilir, sağlıklı beslenirken zayıflayabilirsiniz.

 

Muhteşem 3lü: Badem, Ceviz, Fındık

 

Ara öğünlerin vazgeçilmez sağlıklı besinleri arasında elbette yemişler yer almaktadır. Bu kuru yemişlerin özellikleri, enerji verirken metabolizmayı hızlandırmalarıdır. Metabolizmanızı her an uyanık ve canlı tutmak adına ara öğünlerde veya yemeklerde bu muazzam üçlüyü kullanabilirsiniz. Yağ yakımında olan mucizesini ham olarak tüketildiğinde görebilirsiniz. Bu muhteşem üçlünün antioksidan etkisi ile de mucizeyi keşfedebilirsiniz.

 

Keçi Peyniri Denediniz Mi?

 

Zayıflatan gıdalar kategorisinde yer alan keçi peyniri, geçmişten geleceğe tok tutması ile bilinmektedir. Keçilerin beslenmeleri temel olarak ota dayalı olmasından kaynaklanan bu sağlıklı besin, yiyenlere tokluk hissi yaratıyor, zayıflamanın anahtarı olarak da biliniyor. Uzun yaşamın sırrı olan bu peynirlerden sizler de tüketebilir, sağlıklı bir yaşam elde edebilirsiniz.

 

Şeker İhtiyacını Tarçınla Karşıla

 

Şekere düşkünlüğü fazla olan insanlar, şeker yerine en sağlıklı gıdalar arasında tarçını tercih edebilir. Tarçını dilerseniz suya karıştırarak, dilerseniz de meyveler eşliğinde tüketerek şekere olan ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Şeker isteğini bastıran bu özel gıda hem çok sağlıklı hem de kilo vermek isteyenler için adeta bir anahtar niteliği taşımaktadır. Tarçına geçin ve şekere veda edin!

 

Yumurtasız Asla!

 

Yumurta protein kaynağı olması açısından günlük olarak tüketilmesi gereken gıdaların başında gelmektedir. Her yaş grubunun yemesi tavsiye edilen bu besin tokluk hissiyatı yaratan besinlerin başında her almaktadır. Sizler de sağlıklı hücre, doku ve vücut için yumurta yemeyi ihmal etmeyin. Değerli bir öğün olan kahvaltılarda önerilen besin olan yumurtayı yiyelim, yemeye de teşvik edelim.

 

Çiğ Sebze Tercihiniz Havuç Olsun

 

Sağlıklı gıdalar arasında çiğ sebze olarak tüketilen en gözde besin elbette havuçtur. Havuç, içeriği ve vitamin açısından oldukça zengin bir besindir. Çiğ olarak pratik olarak tüketilebilir besin olan havuç vücuda tokluk hissini vermesinin yanında özel bir zayıflama çemberi de oluşturmaktadır. Çiğ sebzelerden tercihinize göre salatalık, maydanoz, karnabahar ve domates de tüketebilir, sağlıklı yaşamın kapılarını aralayabilirsiniz.

 

Metabolizmaya Efor Katan Acı Biber

 

Acı biber metabolizmayı hızlandıran ve güçlendiren bir gıdadır. Sizler de metabolizmanızı hızlandırmak adına cüzi miktarlarda acıyı yemeklerinizde veya gıdaların yanında kullanabilir, hızlı bir metabolizmaya sahip olabilirsiniz. Nitelikli beslenmenin anahtarı olan bu sağlıklı besinler elbetteki belli miktarlarda tüketilmeli, aşırı tüketimi sonucunda istenilen sonuçlara ulaşılamayacağınız gibi, sağlığınızı da olumsuz etkileyebilirsiniz. Belli dozlarda az az ve sık sık yemenin önemini hayatınızdan asla çıkartmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir