VIP Salonlar

Birebir Fitness Eğitimi - Denizli Personal Trainer

İyi Bir Personal Trainer ‘ın Sahip Olması Gereken 10 Beceri

Personal Trainer (Kişisel eğitmen, birebir eğitmen) ; egzersiz rutinlerini araştırmak ve planlamak , takvimlerdeki her boşluğu en üst düzeye çıkarmak için büyük bir zaman ayırmak isteyenler için mükemmel bir iş gibi kişisel bir eğitmen olmak.

Başarılı kişisel antrenörler, mükemmel finansal kazançlar elde edebilir, en iyi spor salonları tarafından istihdam edilebilir veya yeterlilik üzerine mevcut olan tam zamanlı, yarı zamanlı ve serbest meslek seçenekleri ile kendileri için çalışabilirler. Kendinizi tamamen eğitimli ve nitelikli hale getirirken mevcut işinizin içinde ve çevresinde kişisel bir eğitmen olmak için bile eğitim alabilirsiniz.

Fitness için bir tutkunuz varsa ve başkalarının sağlık ve dengeli hayat hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olma fikrini seviyorsanız, kişisel bir eğitmen olmak inanılmaz bir iş  olabilir.

Kişisel antrenörlerin kalifiye olmasına yardımcı olma konusundaki 15 yılı aşkın tecrübemiz, diğerlerinden en iyi Kişisel Antrenörleri neyin getirdiğini bildiğimiz anlamına gelir.

Personal Trainer’ların sahip olması gereken 10 beceriyi  aşağıda sizlere sunmaya çalışıyoruz.

  1. TUTKU :

Personal trainer, olarak yaptığınız işe tutku duymalısınız. Bu da şu anlama geliyor yaşam ve sağlıklı yaşamı hayatınızın her alanına yaymalısınız.

  1. ALAN BİLGİSİ :

Kendinizden en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi bilmek kişisel bir eğitmen olarak yeterli değildir. Müşterilerinize güvenli ve başarılı bilgi vermek için yeterli bilgiye sahip, fitness ve beslenmenin en son noktasında olmanız gerekir.

  1. MÜKEMMEL İLETİŞİM BECERİLERİ :

Personal Trainer olmak şu anlama gelir ; bir egzersizin nasıl yapılabileceğini iyi bir şekilde anlatmak , eğer anlatımda iyi bir iletişim olmazsa bu sakatlanmalara yol açabilir veya öğrenciler sıkılabilir.

  1. DİNLEME BECERİLERİ :

Her bir müşteri farklıdır ve farklı ihtiyaçları vardır. Onları iyi dinlemek ve ihtiyaçlarına doğru cevap verebilmek önemlidir.

  1. KİŞİSEL MOTİVASYON :

İyi bir kişisel antrenör olmak için her gün kendinizi bir önceki güne göre daha iyi başarabilme konusunda motive etmelisiniz.

 

  1. HİZMETİNİZİ TANITMA :

Müşteri bulma yeteneğiniz kendi kendini geliştirme becerilerinize bağlı olacaktır. Bu, potansiyel müşterileri onlara yardımcı olacak doğru kişi olduğunuza ikna etmek için internet, fiziksel reklamcılık ve kişilerle iletişim becerilerinizi kullanmak anlamına gelir.

 

  1. LİDERLİK :

Müşterilerinizin amaçlarına ulaşabilmeleri için Personal Trainer (PT) olarak sizin iyi bir lider olmanız gerekmektedir. Öğrencilerinizi bir yolculuğa çıkaracaksınız ve bu yolculukta onlara iyi ve güçlü bir lider olabilmeniz önemlidir.

  1. PLANLAMA:

Bir çok kişisel antrenörün 10 ve katları gibi müşterisi olabileceğinden etkin bir planlama becerisine sahip olmalıdır.

  1. GÜVENİLİR BİR DOĞANIZ OLMALI :

Kişisel bir eğitmen olarak, hayatınızı müşterileriniz etrafında kurmanız ve son derece güvenilir olmanız gerekir.

  1. DAVRANIŞLARIYLA ÖRNEK OLMAK :

Kişisel eğitmen olarak davranışlarınızla örnek olmalısınız. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘’Ben Sporcunun Zeki Çevik ve Ahlaklısını Severim.’’

 

Mutasyon Pt Yenişafak Denizli Spor Salonu , Personal Trainer’ı Uğur Tolga Akyol tarafından derlenmiştir.

Daha fazla bilgi için ;  http://mutasyonpt.com/