Zayıflama İçin Doğru Seçenekler Nelerdir?

Zayıflama İçin Doğru Seçenekler Nelerdir?

Zayıflamak bireyin vücudundaki fazlalıklardan kurtularak daha fit bir görünüme ve sağlıklı bir yaşama kavuşmaktır. Özellikle kadınların tutkusu olan zayıflamak daha kaliteli bir hayat için oldukça önemlidir. Fakat zayıflama aşamasında yapılması gereken belli başlı unsurlar vardır. Hastalanmamak ve protein karbonhidrat vitamin gibi içerikleri barındıran besinlerden tamamen vazgeçmemek için öncelikle yapılması gereken bir beslenme uzmanına başvurmaktır.

Beslenme uzmanı tarafından yapılan detaylı incelemeden sonra belirlenen vücut kitle endeksi baz alınarak uzmanınızın çıkaracağı beslenme listesine uyum sağlamak sağlıklı zayıflamada en büyük yardımcınız olacaktır. Beslenme uzmanı vücut analizinizi çıkarak ve vücudunuzdaki yağ, kas, su oranını detaylı bir şekilde göreceksiniz ve zayıflama sürecinde yapılan programa uyulması sonucu kontrollerde göreceğiniz yağdan kayıplar zayıflama serüveninizde en önemli motivasyon aracınız olacaktır.

Sporsuz Zayıflama Olmaz

Doğru ve kontrollü zayıflamada elbette beslenme kadar egzersizde önemlidir. Doktorunuzun verdiği listeye ne kadar sadık kalırsanız kalın eğer hareketsiz bir yaşamınız varsa zayıflamanız o kadar zor ve sancılı bir süreç olacaktır. Gün içerisinden en az otuz dakika olmak kaydıyla yapacağınız tempolu yürüyüşlerin zamanlamasını gidererek uzatarak kilo vermenize yardımcı olacaksınız. Spor konusunda bir uzmandan alacağınız destek ise daha programlı, kontrollü ve bölgesel zayıflamada size oldukça fayda sağlayacaktır. Kalıcı kilo vermek için spor en az beslenme kadar önemlidir. Sporun sağladığı motivasyonda zayıflamanızda oldukça yardımcı olur.

Psikolojiniz Sağlam Tutun

Spor, beslenme uzmanlarından alınan desteğin yanı sıra kendinizi bu sürece mental olarak da hazırlamak isteyebilirsiniz. Bir psikiyatrist sizi zayıflama sürecine psikolojik olarak da hazırlar bu süreçte rahatlamanıza ve psikolojinizi sağlam tutmanıza yardımcı olur. Uzmanlardan destek almak her zaman bu süreci mutlu sonla noktalamanıza yardımcı olur.

Kulaktan duyma veya internetten görme programları uygulayıp kilo veremediğinizde umutsuzluğa kapılmamak ve pes etmemek için kesinlikle uzman desteği almanız şarttır Unutulmaması gerekir ki her program herkese göre değildir. Hormonal problemler metabolizmanızın yavaş çalışmasına sebebiyet verebilir veya kilo vermeye karşı dirençli bir bünyeniz vardır. Bunları dikkate alarak zayıflamaya karar verdiğiniz anda internet veya arkadaştan önce mutlaka bir doktora başvurun.

istanbulfitness.com olarak yeni yazımızda görüşmek dileğiyle , sporla kalın 😉 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir